Gmina Kuślin: Zderzenie dwóch pojazdów na oblodzonej drodze [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Gmina Kuślin: Zderzenie dwóch pojazdów na oblodzonej drodze - to drugi dziś wypadek w którym interweniowali strażacy, a spowodowany lokalnymi przymrozkami.

Przed godziną 10 strażacy z Kuślina, Wąsowa i Nowego Tomyśla zostali zaalarmowani do wypadku na drodze powiatowej Nowy Tomyśl - Buk, a konkretnie na skrzyżowaniu dróg Wąsowo - Kuślin - Głuponie.

Przy znajdującej się tam Leśniczówce jest zdradliwy zakręt w prawo - z Wąsowa w kierunku Kuślina i dalej Buku. Miejsce to jest szczególnie niebezpieczne, bo wystarcza, że temperatura spada do zera lub poniżej, to miejsce to jest oblodzone, śliskie i niebezpieczne.

Zresztą od początku tego roku z zakrętu powypadało już kilkanaście samochodów - o czym świadczą przeryte pobocza, obłupane drzewa, szkło i elementy plastikowe wokoło zakrętu leżące.

Tym razem motoryka zdarzenia była podobna. Od strony Wąsowa, w kierunku Kuślina jechała osobowa Skoda Roomster. Autem podróżowało dwóch mężczyzn. Samochód na oblodzonej nawierzchni wpadł w poślizg, ustawił się bokiem. Pech chciał, że w tym samym momencie od strony Kuślina nadjechał dostawczy Volkswagen. Jego kierowca nie miał szans na reakcję, a hamowanie na lodzie nic nie dało. Doszło do zderzenia czołowo - bocznego.

Gmina Kuślin: Zderzenie dwóch pojazdów na oblodzonej drodze

Gmina Kuślin: Zderzenie dwóch pojazdów na oblodzonej drodze [ZDJĘCIA]

Droga została zblokowana przez uszkodzone pojazdy. Na szczęście podróżującym autami osobom nic się nie stało. Odmówili pomocy medycznej. Przybyli na miejsce strażacy zablokowali drogę do czasu usunięcia rozbitych aut, a następnie usunęli powypadkowe pozostałości. Działania zakończono przed godziną 11.

Jeśli chodzi o sam zakręt, to apelujemy do kierowców o zwalnianie w tym miejscu, bo jest tu bardzo niebezpiecznie. Zresztą zarówno od strony Kuślina, jak i Wąsowa - znajdują się znaki informujące o możliwym oblodzeniu. Druga sprawa jest taka, że do czasu zakończenia działań na drodze nie pojawiła się żadna piaskarka lub solarka, a przecież ślisko było w całym regionie.

Rano doszło też do zdarzenia na obwodnicy Opalenicy. Więcej o nim można przeczytać poniżej:
Dachowanie w Opalenicy - KLIKNIJ TUTAJ!

Na śliskiej drodze do wypadku w piątek doszło też w Białej Wsi:
Wypadek w Białej Wsi - kliknij tutaj!

Będzie mniej wypadków na drogach?

Wideo

Dodaj ogłoszenie