MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa harcówka w Bolewicach! Doszło do oficjalnego przekazania!

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Archiwum 9 GZ "Pracowite pszczółki"
We wtorek, 16 kwietnia w Bolewicach odbyło się oficjalne przekazanie nowego pomieszczenia, które na wyłączność użytkowane będzie przez bolewickich harcerzy oraz zuchy.

Nowa harcówka już jest w rękach harcerzy z Bolewic!

Jak wyjaśnia pwd. Krystian Dybek, komendant hufca ZHP z Nowego Tomyśla, inicjatorem stworzenia dla harcerzy i zuchów niezależnego pomieszczenia była gmina Miedzichowo, z wójtem Stanisławem Piechotą, na czele.

- Gmina Miedzichowo doceniając starania drużynowych, które w ostatnich dwóch latach prężnie rozwinęli harcerstwo w Bolewicach, postanowiła wspomóc te działania przekazując wyremontowane, dostosowane do działalności drużyny harcerskiej i gromady zuchowej pomieszczenia

- podkreśla Krystian Dybek. Jak dodaje w przygotowanie harcówki zaangażowali się również rodzice oraz lokalne firmy dodając wnętrzu ciepłych kolorów.

- Dzięki niezależnej harcówce zuchy oraz harcerze mają w końcu swój własny kąt, w którym mogą się spotykać i realizować harcerskie sprawności

- zaznacza.

W spotkaniu udział wzięli harcerze oraz zuchy z Bolewic, wójt Gminy Miedzichowo Stanisław Piechota, sekretarz gminy Karolina Łotecka oraz przedstawiciele komendy Hufca - pwd. Krystian Dybek - komendant hufca oraz jego zastępczyni pwd. Agata Dybek.

- Podczas tego spotkania wspólnie spędziliśmy czas śpiewając, grając na gitarze i rozmawiając o tym, czym tak na prawdę, jest dla nas "harcerski dom". "Harcówka" jest naszym - wspólnym bezpiecznym miejscem. Jako pamiątkę, każdy z nas, zostawił na ścianie naszego nowego domu swój odcisk dłoni. W ten sposób, zostawimy ślad po swojej harcerskiej przygodzie, dla następnych harcerskich pokoleń

- powiedziała pwd. Zuzanna Pawelska, drużynowa 9 GZ "Pracowite pszczółki" z Bolewic. Jak dodaje nasza rozmówczyni prace nad nową "harcówką" trwały około pół roku.

- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam tego dokonać - gminie Miedzichowo - za zapewnienie pomieszczenia, jego wyremontowanie oraz przygotowanie go pod nasze potrzeby, firmom - "Kammag" Market Budowlany - za podarowanie pięknych, kolorowych barwników do farb i "MOVENTO-BUD" za farby oraz wszystkim zaangażowanym w pomalowanie ścian harcówki na wesołe odcienie, a także pomoc w montażu mebli, tablic i ramek. Dziękujemy wszystkim rodzicom harcerzy, którzy zapewnili środki na zakup poduszek, dzięki którym będziemy mogli komfortowo zasiadać w wspólnym kręgu. To dzięki Waszej pomocy, będziemy mogli spotykać się w przyjaznym, komfortowym otoczeniu. W miejscu, które pomieści zuchową kreatywność i harcerską ambicję

- dziękowała drużynowa.

Teraz te pomieszczenia będą wyjątkowym miejscem dla wszystkich harcerzy i zuchów. Będą służyć młodemu pokoleniu w rozwijaniu umiejętności i swoich pasji.

Nowa harcówka w Bolewicach! Doszło do oficjalnego przekazania!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowa harcówka w Bolewicach! Doszło do oficjalnego przekazania! - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto