Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Za nami Zjazd Zwykły Hufca w Nowym Tomyślu i wybranie nowych władz! Nowy komendant zdradza też plany na najbliższy okres

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Archiwum Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
W sobotę, 26 listopada w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się Zjazd Zwykły Hufca, podczas którego na czteroletnią kadencję, wybrano nowe władze hufca. Komendant zdradza też naszej redakcji plany na najbliższy okres.

Podczas zjazdu wybrano nowe władze hufca!

Jak informują władze hufca był to czas na podsumowania za lata 2019-2023, a także podziękowań za dotychczasowe wspieranie harcerskich inicjatyw oraz zaplanowanie działań na najbliższe cztery lata.

Ważną częścią zjazdu, jak podkreśla druh komendant pwd. Krystian Dybek, było uhonorowanie Srebrną Honorową Odznaką Przyjaciół Harcerstwa zaproszonych gości, wspierających harcerskie działania i angażujących się w rozwój młodzieży. Otrzymali ją:

  • starosta nowotomyski - Andrzej Wilkoński,
  • wicestarosta nowotomyski - Marcin Brambor,
  • Norbert Kaczmarek,
  • dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Łukasz Nyczkowski.

Nie zabrakło także wyróżnienia dla instruktora naszego hufca. Druh pwd. Jakub Kaczmarek został odznaczony odznaką Chorągwi Wielkopolskiej ZHP "Harcerska Służba Wielkopolsce" za zaangażowanie i wkład w rozwój harcerstwa.

W trakcie zjazdu zaprezentowano oraz wręczono instruktorom hufcowe chusty harcerskie, a druh komendant pwd. Krystian Dybek podziękował każdemu za zaangażowanie na rzecz pracy hufca.

- Nie zabrakło także podziękowań ze strony instruktorów hufca, którzy na moje ręce przekazali album ze wspomnieniami z minionego roku. Natomiast z rąk pełnomocnika komendy chorągwi hm. Jarosława Zimniaka otrzymałem podziękowania za dotychczasową służbę od komendanta choragwi wielkopolskiej hm. Macieja Siwiaka oraz list gratulacyjny od druhny naczelnik ZHP hm. Martyny Kowackiej

- relacjonuje K. Dybek.

Obecni na zjeździe instruktorzy w głosowaniu nad wyborem nowych władz hufca wybrali jednogłośnie nowy skład

  • komendy hufca, który przedstawia się następująco:
  • komendant hufca: pwd. Krystian Dybek
  • skarbnik hufca: pwd. Kamila Kaczmarek
  • zastępca komendanta hufca ds. programu: pwd. Agata Dybek
  • zastępca komendanta hufca ds. pracy z kadrą: pwd. Magdalena Plewa
  • członkini komendy hufca: pwd. Helena Staśkiewicz.

Cześć artystyczną uświetnił druh Ksawery Piter z 12 Drużyny Starszoharcerskiej Horyzont. Wsparciem oraz techniczną obsługą zjazdu zajęła się 12 Drużyna Starszoharcerska „Horyzont”, 10 Drużyna Harcerska Czarne Stopy oraz 7 Krąg Instruktorów i Starszyzny z Nowego Tomyśla.

- Ogromne podziękowania dla Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu za udostępnienie sali na potrzeby zjazdu

- podkreśla szef nowotomyskiego hufca.

A jakie nowotomyski hufiec ma plany na kolejne lata?

Na najbliższą kadencje komenda hufca planuje kontynuować prace remontowe na bazie hufca, tak aby już w przyszłym roku, mogły się w niej odbyć pierwsze obozy harcerskie.

- Duży nacisk pragniemy nałożyć na kształcenie kadry, aby zbiórki harcerskie były w pełni dostosowane do wymogów systemu wychowawczego ZHP. Dzięki instruktorom zrzeszonym w hufcu jestem pewny, że podniesienie jeszcze wyżej poprzeczki w hufcu nie będzie żadnym problemem. Bardzo ważnym działaniem będzie też współpraca z harcerskimi seniorami, którzy są cenną skarbnicą wiedzy o harcerstwie ale też doskonałymi doradcami w dalszym planowaniu rozwoju naszego hufca

- zdradza naszej redakcji Krystian Dybek.

[g][/g]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto