Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowotomyski hufiec ZHP zyskał bazę w Rybojedzku. Pomóżmy tym, którzy zawsze niosą pomoc!

Amelia Mazurek
Amelia Mazurek
Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
Harcerz jest zawsze pogodny, jest pożyteczny i niesie pomoc innym. Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać. To tylko trzy punkty z prawa harcerskiego, które wypełniają - z zawsze otwartym sercem - również harcerze nowotomyskiego hufca. Odnawiając bazę letnią w Rybojedzku liczą na warunki, które pozwolą im działać w pełni. By tak się stało, każdy z nas może poczuć się na chwilę harcerzem.

Ciężką pracą po marzenia!

W 2004 roku Hufiec Nowy Tomyśl – w związku z budową zachodniego odcinka autostrady – utracił bazę w Prądówce. Pozbawienie ich tego miejsca spotkań było dla nich szczególną stratą, gdyż miejsce to tętniło życiem od lat 70.

Plany Hufca Nowy Tomyśl

W związku z włączeniem Szczepu ZHP Buk w struktury Hufca ZHP Nowy Tomyśl, pojawiła się jednak nadzieja na pozyskanie bazy harcerskiej w Rybojedzku. Nowotomyski Hufiec podjął kroki w celu dzierżawy obiektu. W ten sposób już 27 lutego podpisane zostanie porozumienie o dzierżawie z Nadleśnictwem Konstantynowo. Powołany został także zespół ds. zarządzania bazą, który przygotował koncepcję jej remontu oraz dalszego użytkowania.

Jak informuje nas Komendant Hufca pwd. Krystian Dybek, ich celem jest doprowadzenie obiektu do stanu użytkowania, aby już w przyszłym roku mógł odbyć się na niej prawdziwy harcerski obóz drużyn hufca, który skupi harcerzy z Nowego Tomyśla, Opalenicy, Lwówka, Bolewic, Grzebieniska, Szczepu ZHP w Buku oraz Szczepu Harcerskiego w Stęszewie.

- Do tego potrzebny jest ogrom pracy wolontariuszy i społeczników, którzy w każdej wolnej chwili spędzają czas na bazie, porządkując teren oraz wykonując drobne prace remontowe - wyjaśnia.

Roboty jest sporo, gdyż stan bazy pozostawiał wiele do życzenia, jednak dzięki współpracy, efekty działalności harcerzy widziane są gołym okiem.

Harcerskie marzenie może się spełnić

Współpracując z licznymi firmami z naszego rejonu oraz chętnymi do pomocy osobami prywatnymi, udało się osiągnąć pierwsze cele. W tym roku planowane jest także ukończenie gruntownego remontu kuchni, odświeżenie elewacji obiektów murowanych, a także zabezpieczenie instalacji elektrycznych. Harcerze, działając podczas prac w swojej bazie, już w tej chwili dziękują za ofiarne serce mieszkańców:

Pozyskaliśmy materiały na remont magazynu żywności, dach oraz drzwi i okna na remont murowanego domku, który pełnić będzie formę kadrówki. Każda ta pomoc w ogromny sposób przyczynia się do poprawy warunków na bazie harcerskiej i przybliża nas do finału, jakim będzie oficjalne otwarcie obiektu dla harcerzy – mówi nam pwd. Krystian Dybek.

Niesienie pomocy jest bowiem nieodłącznym elementem służby harcerskiej.

Służba to kluczowy element harcerskiego wychowania i występuje ona w każdej grupie wiekowej. (…) Uważam, że jest to kluczowe, aby uwrażliwiać nasze społeczeństwo na potrzeby innych i aby służba wynikała z empatii i potrzeby serca. Takie wartości przekazujemy naszym wychowankom, którzy dają przykład innym -

opowiadała komendantka szczepu ZHP Buk – druhna przewodniczka Magdalena Plewa.

Działania podejmowane w celu modernizacji bazy będą zapewne trwały jeszcze przez długi czas. To chwila, w której możemy pomóc harcerzom.

Jeżeli ktoś z państwa zechciałby wesprzeć naszą bazę materialnie lub finansowo, bardzo prosimy o kontakt mailowy [email protected] lub telefonicznie z komendantem hufca 782 654 743 - informują.

Każdy może również udać się na miejsce, w którym remontowana jest baza. Harcerze z chęcią oprowadzą chętnych do pomocy po terenie i przedstawią plan działania. Miejmy nadzieję, że już wkrótce będziemy relacjonować otwarcie bazy w Rybojedzku.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto