Marta Wesoła z Budowlanych ma szanse na udział w Mistrzostwach Europyw

TM
Archiwum
Marta Wesoła z Budowlanych Nowy Tomyśl została powołana do szerokiej kadry na Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 17 w Konstancji w Rumunii

W Gdańsku odbyły się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na pomoście Atlety Gdańsk nowotomyscy sztangiści zaprezentowali wysoką formę. Wszyscy troje (Marta Wesoła, Patryk Wesoły i Szymon Kawa) zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Marta Wesoła w kategorii do 63 kg kolejny raz pobiła swoje wszystkie rekordy życiowe. Osiągnęła w rwaniu 64 kg i w podrzucie 78 kg co dało łączny wynik w dwuboju 142 kg. Wyniki te zaprocentowały powołaniem dla zawodniczki do szerokiej kadry na Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 17 w rumuńskiej Konstancji. Odbędą się one na przełomie sierpnia i września. Zawodniczka Budowlanych ma dopiero piętnaście lat, więc jest to naprawdę duże wyróżnienie.

Drugi zawodnik klubu, Patryk Wesoły, zaliczając cztery podejścia w dwuboju osiągnął wynik 245 kg i zajął drugie miejsce. Zwycięstwo przegrał jedynie wagą ciała. Ostatni sztangista z Nowego Tomyśla, Szymon Kawa, zaliczył pięć z sześciu podejść i zajął pierwsze miejsce z wynikiem w dwuboju 284 kg. Po tych zawodach Marta Wesoła wystartowała jeszcze w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Obornikach Śląskich. Wystąpiło w nim około pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników do lat 17 z czterech państw: Czech, Słowacji, Węgier i Polski.

Zawodniczka Budowlanych, która była jedną z najmłodszych uczestniczek zawodów, zajęła siódme miejsce w klasyfikacji ogólnej dziewcząt. W pierwszym międzynarodowym starcie zawodniczka osiągnęła w rwaniu 63 kg, a w podrzucie 75 kg. Dobra postawa zaowocowała powołaniem Marty na obóz kadry narodowej do lat 17. Zacznie się on zaraz po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Obóz w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku na Mazurach, będzie również sprawdzianem i ostatnim etapem selekcji, przed Mistrzostwami Europy Juniorów. W tej chwili w kadrze jest dziewięć zawodniczek z całego kraju, a po letnich obozach, trenerzy ogłoszą siedmioosobowy skład zawodniczek, które pojadą do Konstancji.