Michorzewo. Awantura po meczu

Jakub Czekała
Michorzewo. Awantura po meczu. Mecz na szczycie grupy trzeciej B-klasy zakończył się interwencją policji. Nikogo nie zatrzymano, jednak jeden z kibiców gości został przez funkcjonariuszy spisany i być może odpowie za zniszczenie mienia.

Spotkanie Huraganu Michorzewo z KS Sękowo zapowiadało się nader atrakcyjnie. Huragan przed tym meczem był liderem, Sękowo natomiast zajmowało trzecie miejsce w tabeli.

Początek był spokojny, jednak wraz z upływem minut przewaga gospodarzy stawała się coraz bardziej wyraźna. O ile na boisku rządził Huragan, o tyle na trybunach kilkunastoosobowa grupka kibiców z Sękowa. Starali się oni dopingować swoją drużynę, częściej jednak wyśpiewując wulgarne przyśpiewki obrażające rywali, jak i sędziego.

Nic nie robili sobie z tego piłkarze gospodarzy, którzy szybko strzelili dwa gole.
Jeszcze w pierwszej połowie doszło do nieprzyjemnej przepychanki po faulu gości na zawodniku Huraganu. Na boisko wbiegli również krewcy kibice gości.

Sędzia meczu jednak nie przerwał. Po załagodzeniu sytuacji mecz kontynuowano. Po zmianie stron nadal atakował Huragan, który w 55. minucie podwyższył wynik spotkania na 3:0. Gospodarzom wydawało się, że mecz jest już wygrany. Wtedy do głosu doszli goście.

Najpierw w zamieszaniu w polu karnym zdobyli gola na 3:1, a następnie, w 85. minucie spotkania, po kapitalnie wykonanym rzucie wolnym doprowadzili do stanu 3:2.

W 87. minucie zawodnik Huraganu za dyskusję z arbitrem otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo liczebnej przewagi KS Sękowo nie zdołało doprowadzić do wyrównania. Sędzia zakończył mecz. Wydawało się, że to koniec emocji. Nic bardziej mylnego.

Gdy zawodnicy schodzili do szatni, w jej okolicach doszło do przepychanek. Byli tam zarówno piłkarze, jak i kibice obu ekip. Z racji, że przez kilkanaście minut sytuacja była napięta, na miejsce wezwano policję.

- W działaniach uczestniczyły trzy radiowozy policji z Nowego Tomyśla, Kuślina i Opalenicy. Samo pojawienie się funkcjonariuszy ostudziło zapędy agresorów. Nikogo nie zatrzymaliśmy. Spisaliśmy jedną osobę, która za pomocą farby w sprayu zniszczyła elewację szatni klubowej. Czy zostaną wszczęte jakieś czynności zależy od obu stron - powiedział nam w rozmowie telefonicznej naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podinspektor Sławomir Mikułko.

Dzięki wygranej Huragan do pięciu punktów powiększył przewagę nad drugą w tabeli Wartą Wartosław. Sękowo spadło na 4. miejsce w tabeli.