MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowotomyski Ośrodek Kultury otrzyma aż 175 tysięcy złotych dofinansowania!

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Archiwum NOK
Mamy dla Państwa wspaniałą wiadomość! Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił wyniki programu "Infrastruktura domów kultury" na rok 2024. Wśród zakwalifikowanych wniosków znalazł się przygotowany przez Nowotomyski Ośrodek Kultury!

"Infrastruktura domów kultury" - program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jak informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w postępowaniu konkursowym spośród wszystkich aplikujących podmiotów zostało wyłonionych 78 beneficjentów, do których trafi łączna kwota dofinansowania 9 541 000,00 złotych.

- Program ten ma na celu zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury

- czytamy na stronie ministerstwa. Jak dodaje MKiDN zgodnie z regulaminem środki programu mają zostać przeznaczone na:

  • roboty budowlane, w tym rozbudowę, nadbudowę, przebudowę, remont, wraz z zakupem niezbędnych urządzeń budowlanych, realizowane wyłącznie w już istniejących obiektach budowlanych oraz zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej,
  • zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej,
  • przygotowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do prowadzenia inwestycji, w tym projektów architektonicznych, studiów wykonalności, analizy oddziaływania na środowisko.

Nowotomyski Ośrodek Kultury otrzyma aż 175 tysięcy złotych!

Dzisiaj, 17 kwietnia Nowotomyski Ośrodek Kultury przekazał wspaniałą wiadomość. To właśnie do naszego ośrodka trafi aż 175 tysięcy złotych!

- Mamy to! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożony przez nas wniosek do programu "Infrastruktura domów kultury" został rozpatrzony pozytywnie i uzyskał dofinansowanie w wysokości 175 000,00 złotych

- mówi dyrektor Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, Beata Baran. Jak dodaje nowotomyski ośrodek pozyskał te fundusze na doposażenie sali widowiskowej w sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy.

- Dzięki tym środkom zwiększymy jakość odbioru organizowanych przez nas wydarzeń, a nasz ośrodek stanie się kulturalnym centrum na miarę współczesnych czasów. A to wszystko z myślą o Was – nasi kulturalni odbiorcy. O postępach w realizacji zadania będziemy Was informować na bieżąco. Tymczasem zabieramy się do pracy. Trzymajcie kciuki

- podkreśla szefowa NOK-u.

Warto również dodać, że autorami zwycięskiego wniosku zatytułowanego „Magia dźwięku i światła równa się jakość oferty kulturalno-edukacyjnej. Zakup systemu nagłośnieniowego i oświetleniowego" są Agnieszka Sokalla, która odpowiadała za treści merytoryczne i czuwała nad poprawnością wniosku oraz Piotr Mańka, który zadbał o stronę techniczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto