Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Tomyśl: Paweł Mordal jednak zostaje i dalej będzie zastępcą burmistrza miasta

Jakub Czekała
JC
Koniec „gdybania” co dalej ze stanowiskiem zastępcy burmistrza Nowego Tomyśla. Wiemy już, co będzie z Pawłem Mordalem, którego obecnie głównym miejscem pracy jest Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Paweł Mordal poinformował swojego szefa, że w związku z objęciem funkcji sekretarza PTTK, nie będzie mógł dalej w pełni wykonywać swoich obowiązków. Nowe stanowisko wiąże się bowiem z częstą obecnością w Warszawie, w biurze Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego.

Szukanie kandydatów

Włodzimierz Hibner stanął wówczas przed trudnym zadaniem. Wizja utraty zaufanego człowieka, a do tego zastępcy, na kilka miesięcy przed końcem kadencji nie wróżyła nic dobrego.

Szef gminy rozpoczął poszukiwanie ewentualnego następcy. Paweł Mordal zaś wspierał swojego pracodawcę, jak tylko mógł - wykorzystując urlop, pojawiał się w Nowym Tomyślu. Choć nie już tak często, jak podczas pracy na pełen etat.

Tygodnie mijały, a rozwiązania sytuacji nie było widać. Włodzimierzowi Hibnerowi nie udało się znaleźć kandydata. Opcje zostały więc dwie - albo funkcjonować samemu do końca kadencji bez zastępcy, albo też spróbować namówić P. Mordala do pozostania w Nowym Tomyślu.

Dziś możemy ogłosić, że to drugie się Włodzimierzowi Hibnerowi udało. Nie oznacza to jednak, że Paweł Mordal rezygnuje z funkcji w PTTK. Wręcz przeciwnie. Sekretarzem towarzystwa nadal będzie, zaś w nowotomyskim urzędzie otrzymał 2/5 etatu - tak poinformował nas burmistrz Włodzimierz Hibner.

- Mój zastępca Paweł Mordal pozostanie w gminie do końca kadencji, na 2/5 etatu. W Nowym Tomyślu będzie się pojawiał w poniedziałki, a także jeszcze jednego dnia tygodnia, jednak bez konkretnego wskazania, kiedy to będzie. Nadal również zachowa większość swoich kompetencji i spraw, które nadzorował podczas swojej dotychczasowej pracy na rzecz gminy Nowy Tomyśl - wyjaśnił nam Włodzimierz Hibner.

Warto dodać, że przez większość obecnej kadencji Paweł Mordal pełnił funkcję pierwszego zastępcy burmistrza Nowego Tomyśla. Był jednak blisko roczny okres, gdy stał się drugim zastępcą. Stało się tak wówczas, gdy funkcję pierwszego zastępcy otrzymała Bogna Żelazna. Jak jednak nowotomyślanie pamiętają, ostatecznie została ona odwołana z tego stanowiska. Zanim to nastąpiło, pojawiły się plotki, że Paweł Mordal z Nowego Tomyśla odejdzie. Jednak został i najpewniej wytrwa tu do nowych wyborów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto