Nowy Tomyśl. Premier Mateusz Morawiecki zwiedził fabrykę Berotu i spotkał się z mieszkańcami koło NOKu [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
We wtorek premier Mateusz Morawiecki wizytował w kilku wielkopolskich miastach. Odwiedził między innymi Nowy Tomyśl.

Do stolicy powiatu nowotomyskiego szef rządu dotarł po godzinie 12. Swoją wizytę na naszym terenie rozpoczął od wizyty w podnowotomyskim zakładzie meblarskim Berotu, produkującym dla szwedzkiego koncernu Ikea.

- Jak ogląda się tutaj pracę rąk ludzkich, ale też te roboty i całą organizację pracy, to serce rośnie, ponieważ widać, że Polska jest potęgą meblarską. Cieszę się też, że mogłem się zapoznać z problemami przemysłu meblarskiego, bardzo ciekawie panowie opowiadali o tym, jak jeszcze należny zmienić regulacje, żeby rozwijać się jeszcze szybciej, jeszcze więcej móc eksportować. A już teraz polski przemysł meblarski, to można powiedzieć nr 1 w Europie. Chcę tutaj, z powiatu nowotomyskiego powiedzieć, że firmy z tego powiatu otrzymały bardzo dużo wsparcia w ramach tarczy finansowej. Blisko 1000 firm otrzymało wsparcie na ratowanie 10 000 miejsc pracy. to był ten najgorszy dołek. On już jest za nami. Dzisiaj, tak samo w tej firmie już obroty wracają powoli do normalności. Bardzo cieszę się z tego, że to połączenie pomiędzy znakomitą polską myślą techniczną, ale też nowoczesnymi technologiami zachodnimi oraz kreatywną pracą polskich pracowników przekłada się na coraz wyższe wynagrodzenia, ale też na ciągłe podnoszenie konkurencyjności i jakości polskiego przemysłu - mówił podczas spotkania z szefostwem firmy oraz dziennikarzami premier Mateusz Morawiecki.

Nowy Tomyśl. Premier Mateusz Morawiecki zwiedził fabrykę Ber...

Następnie przeniósł się do centrum Nowego Tomyśl, gdzie na terenie przy muszli koncertowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, tam spotkał się z mieszkańcami - głównie zwolennikami partii rządzącej. Spotkanie przebiegło spokojnie, choć wzięli w nim udział również przeciwnicy obecnie urzędującego prezydenta.

Wsparcie emocjonalne przyszłych rodziców, czyli kim jest doula?

Wideo

Dodaj ogłoszenie