Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogłoszono przetarg na budowę nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Wiadukt w Nowym Tomyślu coraz bliżej! Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu ogłosił przetarg na to zadanie. Termin składania ofert mija 12 marca 2024 o godzinie 12:00. Natomiast samego zadowolenia z postępów w tym temacie nie kryją sami mieszkańcy Nowego Tomyśla.

Obwodnica wraz z wiaduktem coraz bliżej!

Temat obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej 305, na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu wraz z wiaduktem, od lat nie schodzi z ust nowotomyślan. Inwestycja ta jest jedną z najbardziej wyczekiwanych, nie tylko na naszym terenie, ale czeka na nią również m.in. powiat wolsztyński.

Wiadukt ma na celu zarówno usprawnienie i „odkorkowanie” ruchu drogowego.

Przypomnijmy, że jak już informowaliśmy na naszym portalu ta inwestycja została wpisana do budżetu województwa wielkopolskiego na 2024 rok. Dokładnie na ten cel przeznaczone zostanie w tym roku - 15.106.131,00 złotych, z tego środki własne budżetu województwa to kwota 4.531.840,00 zł, natomiast z budżetu środków europejskich jest to 10.574.291,00 zł. Zadanie to zostało również wpisane w Wieloletnią Prognozę Finansową na 2024 rok i lata następne.

Warto nadmienić, że kosztorys tego zadania, jak informował na jednej z sesji w 2022 roku burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, to aż 70 mln złotych. Włodarz podkreślał jednak, że kwota ta została określona na 2022 roku i może ulec zmianie, również znacznemu podwyższeniu tej kwoty.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu ogłosił przetarg na to zadanie.

W poniedziałek, 5 lutego 2024 roku na platformie zakupowej Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu opublikowany został przetarg na to zadanie. Termin składania ofert mija 12 marca 2024 o godzinie 12:00. Na zakończenie robót wybrany wykonawca będzie miał 630 dni od daty podpisania umowy.

Mieszkańców bardzo cieszy ta informacja!

W rozmowie z naszą redakcją mieszkańcy Nowego Tomyśla podkreślają, jak ważna to inwestycja dla miasta i jak wiele znaczy dla samych mieszkańców.

- Ogromnie cieszy mnie fakt, że ta inwestycja w końcu nabrała tempa. To najważniejsze zadanie w Nowym Tomyślu w ostatnich latach. Za długo już czekamy na usprawnienie ruchu drogowego w tym miejscu. Gdy nadjeżdża pociąg, a przejazd się zamyka, całe miasto zaczyna stać. Teraz wszystko ruszy z kopyta!

- mówi jeden z naszych rozmówców.

Warto przypomnieć, że przygotowanie dokumentacji obwodnicy wraz z wiaduktem w Nowym Tomyślu rozpoczęło się w 2018 roku. Wówczas gmina wzięła na siebie działania związane z jej opracowaniem i uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji. Koszty z tym związane pokryły trzy strony: miasto, powiat i województwo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto