Opalenica. Uszkodzona rura z gazem. Ewakuowano mieszkańców

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
W poniedziałek 22 listopada około godziny 15.40 opaleniccy strażacy zostali zaalarmowani do pomocy pogotowiu gazowemu. Okazało się, że na ulicy Polnej w Opalenicy, podczas prac ziemnych doszło do uszkodzenia rury z gazem.

W związku z tym faktem strażaków poproszono o zabezpieczenie miejsca zdarzenia, co wiązało się z wyznaczeniem bezpiecznej strefy. Musiano zatem ewakuować mieszkańców w promieniu 100 metrów od miejsca awarii. Działania rozpoczęli opaleniccy strażacy, do pomocy im wezwano również zastęp z Wojnowic oraz wysłano zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Nowym Tomyślu.

Przedstawiciele pogotowia gazowego pracują na miejscu, by naprawić uszkodzoną rurę. Dodajmy, że kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w związku z działaniami, z kolei mieszkańcy - przynajmniej części miasta do czasu usunięcia awarii będą pozbawieni dostępu do gazu.

W sumie strażacy ewakuowali 39 osób z 15 domów. Wszyscy ewakuowani znaleźli schronienie u swoich rodzin.

Na miejsce zdarzenia przyjechał Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc oraz inspektor Wydział Organizacyjny, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego UM w Opalenicy Krzysztof Kaczmarek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

Wideo

Dodaj ogłoszenie