Pijany kierowca doprowadził do wypadku ze skutkiem śmiertelnym! [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Gmina Zbąszyń: Fatalny początek tygodnia na drogach. W poniedziałkowe popołudnie doszło do wypadku.

Gmina Zbąszyń: Fatalny początek tygodnia na drogach. Do wypadku doszło w poniedziałek po południu. Około godziny 17.11 strażacy ze Zbąszynia, Przyprostyni i Nowego Tomyśla zostali zaalarmowani do dachowania samochodu na nieutwardzonej drodze między Przyprostynią, a Leśnymi Domkami. Z informacji wynikało, że samochodem podróżowały dwie osoby.

AKTUALIZACJA!

Jak powiedział nam naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podkomisarz Arkadiusz Pelc, samochodem marki Seat Aroza kierował 28-letni mieszkaniec gminy Zbąszyń. Mężczyzna nie dostosował prędkości do jazdy na nieutwardzonej drodze, wpadł w poślizg i dachował.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 29-letni pasażer Seata, również mieszkaniec gminy Zbąszyń. Z kolei kierowca z drobnymi potłuczeniami został zabrany do szpitala na szczegółowe badania. Policjant potwierdził nam, że kierowca w momencie zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0.42 miligrama na litr, czyli blisko promil alkoholu we krwi. Mężczyzna po wyjściu ze szpitala od razu trafi do policyjnego aresztu. A wkrótce usłyszy zarzuty.

500 zł podwyżki dla mundurowych.

Wideo

Dodaj ogłoszenie