Piłkarze zakończyli jesienne rozgrywki [ZDJĘCIA]

Tomasz Matusiak
W Święto Niepodległości odbyła się ostatnia kolejka w poznańskiej A Klasie w grupie trzeciej.

Do meczu na szczycie doszło w Konarzewie, gdzie lider Orkan podejmował wicelidera, Wicher Strzyżewo. Spotkanie nie wyłoniły zwycięzcy i obie drużyny zakończyły jesień z 27 punktami na koncie. Do ciekawego meczu doszło w Ptaszkowie, gdzie grająca lepiej w ostatnich tygodniach, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski grała z Lasem Puszczykowo. Rywal przed tą kolejką spotkań zajmował trzecie miejsce, a atrakcją jest gra w jego składzie Krzysztofa Piskuły. Były zawodnik m.in. Lecha Poznań w ekstraklasie rozegrał 255 meczów strzelając 43 bramki. Na boisku w Ptaszkowie jednak nie wystąpił. W składzie gości można było zaobserwować kilku starszych zawodników. Grodziska młodzież długo stawiała opór rywalowi. Pierwsza połowa nie przyniosła piłkarskich fajerwerków. Po zmianie stron gra się trochę ożywiła, głównie za sprawą gości. Dyskobolia także miała swoje szanse. Raz po dośrodkowaniu piłka trafiła... w poprzeczkę. Grającym z kontrataku grodziszczanom do stworzenia większej ilości sytuacji bramkowej brakowało często chłodniejszej głowy przy ostatnim podaniu. Często wysiłki niweczyła też nierówna murawa ptaszkowskiego boiska. Las decydujący cios zadał w 88 minucie spotkania. Wtedy po długim podaniu ze środka pola, błąd popełnił grodziski bramkarz, którego uprzedził wchodzący w pole karne zawodnik gości. W innym pojedynku, który odbył się w Ptaszkowie (przed meczem Dyskobolii), LSSG Grodzisk Wielkopolski grał z Piastem Jabłonna. Pojedynek zakończył się zwycięstwem LSSG 3:2. Z nadzieją na pierwsze zwycięstwo w rundzie przystępowali do pojedynku z Tęczą Skrzynki piłkarze Zenitu Wytomyśl. Szczęście było blisko, gdyż podopieczni Grzegorza Raczkowiaka stracili bramkę w 90 minucie. Był to gol na 2:2. W innych pojedynkach LZS Wronczyn wysoko wygrał z Orłem Granowo 5:1. Lipno Stęszew męczyło się z Pieczarką Wielichowo, która stawiała duży opór faworyzowanym gospodarzom. Ostatecznie Lipno pokonało rywala tylko 1:0. Bezbramkowo było w Bukowcu. Miejscowa Korona, marząca nadal o włączeniu się do walki o czołową lokatę, zremisowała z SSG Kamieniec.