Podsumowanie zmagań ligowych w naszym regionie

Jakub Czekała
Beniaminek z Michorzewa wygrał kolejny już mecz, tym razem z Konarzewem
Beniaminek z Michorzewa wygrał kolejny już mecz, tym razem z Konarzewem Fot. Huragan Michorzewo
Za nami kolejny weekend z ligowymi rozgrywkami.

Koniec rundy jesiennej w B-klasie

Za nami kolejny weekend z ligowymi rozgrywkami. Pierwszy – w strefie czerwonej – co wiąże się z faktem, że na obiektach sportowych nie mogli zagościć kibice, a to przecież dla nich – ich koledzy i znajomi walczą o ligowy byt.

Część drużyn postanowiła, by fani mimo „zakazów stadionowych” i tak mogli śledzić ich występy i zorganizowała transmisje swoich meczów na żywo, za pośrednictwem kont na portalu społecznościowym Facebook. Z takiego rozwiązania skorzystano między innymi w Wąsowie, gdzie będący na fali zwycięstw miejscowy LZS podejmował drugi zespół Czarnych Wróblewo, zamykający tabelę grupy III B-klasy. Do przerwy spotkanie było dość wyrównane, z lekką przewagą gospodarzy, którzy jedną z sytuacji zamienili na gola. Bramkę w 25 minucie zdobył Kamil Olejniczak.

Osiem minut po zmianie stron doszło też do zmiany wyniku. Prowadzenie miejscowych na 2:0 podwyższył Patryk Łuczak. Bramka nieco podrażniła przyjezdnych, którzy odważniej atakowali. Jeden z takich ataków przyniósł gola w 65 minucie. Jak się jednak okazało, była to jedyna bramkowa akcja Czarnych. Grający na własnym obiekcie piłkarze LZS szybko odpowiedzieli. W 70 minucie wynik na 3:1 podwyższył Michał Konieczny, zaś w 90 minucie Piotr Buszkiewicz trafił na 4:1 i takim właśnie wynikiem zakończyło się to spotkanie. Dzięki wygranej LZS z 22 punktami zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli. Do lidera traci jednak 7 punktów.

W innym spotkaniu tej grupy wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Sparty Brody, którzy pokonali w Rudnikach miejscowego Jastrzębia aż 2:4. Pozostałe wyniki: Kąsinowo – Chrzypsko Wielkie 8:1, Podrzewie – Obrzycko 2:8, Binino – Wartosław 1:1. Dodać warto, że była to ostatnia kolejka w rundzie jesiennej. Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, rozgrywki wznowione zostaną wiosną.

A co w grupie B-klasy? W sobotę ciekawe spotkanie miało miejsce w Borui Kościelnej, gdzie miejscowa Borusja podejmowała TS 05 Nowy Tomyśl. W derbowym pojedynku lepsi okazali się goście z Nowego Tomyśla, którzy wygrali mecz 1:2. Pozostałe wyniki tej kolejki: Orzeł Łowyń – Płomień II Przyprostynia 4:0, Huragan Łomnica – Sam Jastrzębsko Stare 1:1, Grom Zębowo – Sokół Orkan Chobienice 2:8, Dąb Bolewice – Tęcza Tuchorza 2:0, Błyskawica Jaromierz – Błędno Nądnia 1:3. Liderem po rundzie jesiennej jest ekipa z Chobienic, która zgromadziła 27 punktów. Sześć oczek mniej ma Płomień II Przyprostynia, a na trzecim miejscu z 20 punktami znalazła się

Twierdza Michorzewo nadal nie została zdobyta. Huragan znów wygrywa u siebie

Podczas gdy swe rozgrywki zakończyła B-klasa, na boiskach nadal rywalizują w wyższych od niej ligach. Zapraszamy na podsumowanie.

Zaczynamy od klasy okręgowej, gdzie docenić należy ekipę Huraganu Michorzewo. Drużyna reprezentująca gminę Kuślin w tych rozgrywkach jest beniaminkiem, a gra bardzo dobrze i po 11 kolejkach ma tylko jedną porażkę, dwa remisy i wygranych spotkań, dzięki czemu zajmuje wysokie 4 miejsce. Huragan awansował jaki lider rundy jesiennej w A-klasie. Rundy wiosennej wówczas nie rozegrano z powodu pierwszej fali koronawirusa. Teraz jednak drużyna z Michorzewa pokazuje, że w rozgrywkach nie znajduje się przypadkowo. W sobotę piłkarze Huraganu po golach Patryka Rakowskiego oraz Patryka Kasperczaka pokonali wicelidera Orkana Konarzewo. Jednak największy sprawdzian beniaminek będzie miał w 14 kolejce (7-8 listopada), gdy na własnym stadionie podejmie Naszą Dyskobolię. Ekipa z Grodziska jest niekwestionowanym liderem grupy i wygrywa mecz za meczem. W opisywanej kolejce Nasza Dyskoboli rozbiła w Strykowie Spójnię aż 0:5. Pozostałe wyniki: Kębłowo – Siedlec 3:1, Wijewo – Duszniki 5:2, Komorniki – Stare Oborzyska 2:3, Kamieniec – Wronczyn 4:0, Kaszczor – Opalenica 2:1, Niepruszewo – Granowo 4:1. Wyniki A-klasy: Wielichowo – Mochy 2:3, Rostarzewo – Rakoniewice 0:2, Sielinko – Wroniawy 2:2, Zbąszyń – Strzyżewo 7:0, Nowy Tomyśl – Obra 3:1. Liderem po NAP Nowy Tomyśl z 27 punktami. W V lidze Płomień Przyprostynia wygrał z Promieniem Krzywiń 3:2. Dzięki wygranej Płomień awansował na 13 miejsce w 18-zespołowej lidze.