MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu kolejny raz wsparli akcję "Góra Grosza"!

Amelia Mazurek
Amelia Mazurek
Akcja Góra Grosza od lat odbywa się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu!
Akcja Góra Grosza od lat odbywa się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu! Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Nowym Tomyślu
Za nami XXIV akcja "Góra Grosza", w którą włączyli się także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu. Zebraną kwotę przekazano na szczytny cel!

"Góra Grosza" w nowotomyskiej placówce!

Zbiórka monet w Szkole Podstawowej nr 2 trwała od listopada do końca lutego tego roku. W akcję zaangażowali się uczniowie wszystkich klas, którzy zebrane pieniądze przekazali koordynatorowi zbiórki, czyli Towarzystwu „Nasz Dom”. W tym roku na ten szczytny cel zebrano 1129 zł, a zdecydowanym liderem zbiórki okazała się klasa I a, która wspólnymi siłami zebrała 132 zł 70 gr.

W akcji, która towarzyszy kolejnym pokoleniom, istotne jest wspólne zaangażowanie oraz chęć niesienia pomocy.

– Wiele lat temu, kiedy byłam jeszcze opiekunem Samorządu Uczniowskiego, dostaliśmy informację o akcji "Góra Grosza", która wspiera szczytny cel. Jako samorząd zdecydowaliśmy się wtedy dołączyć do prowadzonej na terenie Polski akcji. Od tego czasu – każdego roku – z chęcią włączamy się w kolejne edycje

– mówi wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu, Agata Nowak.

Podziękowania za pomoc w liczeniu, ważeniu oraz przygotowaniu zebranych monet do wysyłki otrzymali uczniowie klas VIII a i VIII b. Nad przeprowadzeniem akcji czuwali również wychowawcy klas i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

"Góra Grosza" – na jakie cele przekazywane są zebrane fundusze?

Każda ze szkół, która bierze udział w akcji, przesyła zebrane fundusze do Towarzystwa „Nasz Dom”. Odpowiednio oznakowane i wysłane Pocztą Polską fundusze wspierają główne cele towarzystwa, którymi jest pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej, usamodzielnienie młodzieży z rodzin zastępczych i adopcyjnych, a także programy dla dzieci, pomoc psychologiczna i inne działania mające na celu wspomaganie dzieci, które wychowują się poza własnym środowiskiem rodzinnym.

od 7 lat
Wideo

Ukraiński dron uderzył w radar w Orsku. Przeleciał aż 1800 kilometrów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto