MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przed nami druga tura wyborów w gminie Kuślin. Jakie plany i pomysły ma Paweł Kubiak?

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Archiwum prywatne kandydata
W powiecie nowotomyskim druga tura odbędzie się 21 kwietnia w Kuślinie. Zmierzą się w niej ze sobą Natalia Leśniak - dotychczasowa radna gminna i Paweł Kubiak - dotychczasowy przewodniczący Rady Gminy Kuślin. Obecnie sprawujący władzę wójt, Mieczysław Skrzypczak, który pełni funkcję od 2018 roku pożegna się ze stanowiskiem. Obu kandydatów zapytaliśmy o ich zamierzenia w najważniejszych obszarach.

Przed nami druga tura wyborów samorządowych.

Ma 40 lat i od urodzenia związany jest z gminą Kuślin. Mieszka w Głuponiach. Posiada wykształcenie techniczne w dziedzinie BHP, a obecnie kontynuuje naukę na kierunku administracyjnym. Całe życie zawodowe, czyli ponad 20 lat, pracuje w rodzinnej firmie z tradycjami. Od czterech lat pełni funkcję przewodniczącego rady rodziców w SP w Michorzewie. Dodatkowo jest druhem OSP w Głuponiach oraz członkiem prezydium zarządu oddziału województwa wielkopolskiego w Poznaniu. W obecnie trwającej jeszcze kadencji sprawuje funkcję przewodniczącego Rady Gminy Kuślin.

Jakie pomysły na sprawy związane z bezpieczeństwem, zdrowiem, kulturą, infrastrukturą drogową i sportową, czy też w zakresie oświaty ma Paweł Kubiak?

- Jeśli chodzi o założenia kulturalne, chciałbym prowadzić wielokierunkową działalność, mającą na celu tworzenie, rozpowszechnianie i ochronę kultury. Bardzo ważne jest dla mnie zaspokajanie potrzeb mieszkańców i kreowanie aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciach z zakresu kultury, dbałości o tradycję i dorobek kultury regionu - gminy. W kwestii oświaty w pierwszej kolejności zależy mi na pozyskaniu funduszy na otwarcie gminnego żłobka. Ponadto chcę skupić się na modernizacji, rozbudowie szkół i przedszkoli. Są to miejsca, w których nasze dzieci spędzają połowę swojego codziennego życia, dlatego trzeba stworzyć im warunki, w jakich będą czuli się komfortowo i bezpiecznie

- mówi.

Mając na uwadze, jak podkreślił, szeroko rozumianą integrację mieszkańców, ma w planie np. utworzeniu gminnego święta, które wpisałoby się na dobre w tworzenie historii gminy.

- Myślę o przywróceniu różnego rodzaju działalności związanych ze zdrową rywalizacją mieszkańców poszczególnych wsi – różnego rodzaju turnieje, co przyczyni się do aktywnego uczestnictwa, a zarazem zacieśni więzi między najmłodszym i najstarszym społeczeństwem w poszczególnych miejscowościach

- zaznaczył.

Jak dodał, w przypadku infrastruktury sportowej, zdaje sobie sprawę z ogromnego potencjału, który należy wykorzystać, tworząc różnego rodzaju skwery, boiska sportowe i place zabaw w formie uzgodnionej z mieszkańcami poszczególnych wiosek.

- W zakresie dróg i całej infrastruktury chciałbym maksymalnie wykorzystać środki zewnętrzne na ich budowę, rozbudowę i modernizację. Przede wszystkim z wykorzystaniem różnych technologii m.in. płyt śladowych, które znajdują swoje zastosowanie na drogach gruntowych. Jednocześnie zależy mi na kontynuowaniu realizacji ścieżek rowerowych. Ważne jest dla mnie również tworzenie bezpiecznych, aktywnych przejść dla pieszych, w celu poprawienia bezpieczeństwa mieszkańców gminy

- podkreślił.

Kandydat zaznaczył również, że zwróci szczególną uwagę na współpracę ze wszystkimi stowarzyszeniami i organizacjami, poprzez wsparcie finansowe oraz pomoc w pozyskiwaniu funduszy z środków UE i rządowych. Następnie wraz z sołectwami chciałby utworzyć strategię rozwoju wsi, co pozwoli zwiększyć szanse na uzyskanie dotacji na konkretne inwestycje, m.in. stworzenie przyjaznych miejsc do celów towarzyskich i integracji mieszkańców.

- Zwiększę również nakłady finansowe na opiekę społeczną i zdrowotną, ponieważ bardzo ważne jest wsparcie osób starszych i niepełnosprawnych, np. poprzez organizacje różnych inicjatyw. Będą one miały na celu zapobieganie szeroko rozumianemu wykluczeniu

- mówił.

Jak podkreślił P. Kubiak w kontekście opieki zdrowotnej ma zamiar prowadzić rozmowy z kierownikiem przychodni lekarza rodzinnego, aby stworzyć mieszkańcom gminy możliwość skorzystania z pomocy specjalistów.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto