Rok temu premier Mateusz Morawiecki odwiedził Nowy Tomyśl. Zwiedził fabrykę Berotu i spotkał się z mieszkańcami koło NOKu

Redakcja
We wtorek, 7 lipca 2020 roku premier Mateusz Morawiecki wizytował w kilku wielkopolskich miastach. Odwiedził między innymi Nowy Tomyśl.

Rok temu premier Morawiecki odwiedził Nowy Tomyśl

Szef rządu dotarł do stolicy powiatu nowotomyskiego 7 lipca 2020 roku po godzinie 12. Swoją wizytę na naszym terenie rozpoczął od wizyty w podnowotomyskim zakładzie meblarskim Berotu, produkującym dla szwedzkiego koncernu Ikea.

-Jak ogląda się tutaj pracę rąk ludzkich, ale też te roboty i całą organizację pracy, to serce rośnie, ponieważ widać, że Polska jest potęgą meblarską. Cieszę się też, że mogłem się zapoznać z problemami przemysłu meblarskiego, bardzo ciekawie panowie opowiadali o tym, jak jeszcze należny zmienić regulacje, żeby rozwijać się jeszcze szybciej, jeszcze więcej móc eksportować. A już teraz polski przemysł meblarski, to można powiedzieć nr 1 w Europie. Chcę tutaj, z powiatu nowotomyskiego powiedzieć, że firmy z tego powiatu otrzymały bardzo dużo wsparcia w ramach tarczy finansowej. Blisko 1000 firm otrzymało wsparcie na ratowanie 10 000 miejsc pracy. to był ten najgorszy dołek. On już jest za nami. Dzisiaj, tak samo w tej firmie już obroty wracają powoli do normalności. Bardzo cieszę się z tego, że to połączenie pomiędzy znakomitą polską myślą techniczną, ale też nowoczesnymi technologiami zachodnimi oraz kreatywną pracą polskich pracowników przekłada się na coraz wyższe wynagrodzenia, ale też na ciągłe podnoszenie konkurencyjności i jakości polskiego przemysłu

- mówił podczas spotkania z szefostwem firmy oraz dziennikarzami premier Mateusz Morawiecki.

Następnie przeniósł się do centrum Nowego Tomyśl, gdzie na terenie przy muszli koncertowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, tam spotkał się z mieszkańcami - głównie zwolennikami partii rządzącej. Spotkanie przebiegło spokojnie, choć wzięli w nim udział również przeciwnicy obecnie urzędującego prezydenta.

Zobaczcie zdjęcia z odwiedzin premiera w Nowym Tomyślu

Rok temu premier Mateusz Morawiecki odwiedził Nowy Tomyśl. Z...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie