Spartanie walczą do końca! [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała Opr.
Spartanie walczą do końca! Ostatnia niedziela lutego była dniem zmagań unihokeistów w hali opalenickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którzy rywalizują w ramach Opalenickiej Ligi Unihokeja - I ligi Polskiego Związku Unihokeja. Zawody wkraczają w decydującą fazę. Były szóstą z dziewięciu zaplanowanych kolejek.

Spartanie walczą do końca! - ZDJĘCIA!

Niedzielny turniej miał dać odpowiedź na pytanie czy Spartanie Opalenica zrobią krok w drodze do upragnionego mistrzostwa ligi w starciu z pozostałymi zespołami z czołówki. Waga tej kolejki dla pierwszego zespołu gospodarzy była wielka - rywalami trzeciej ekipy w ligowej tabeli były ekipy lidera z Torunia i wicelidera z Brójec. Punktualnie o godzinie 10 sędzia Dawid Korpan dał sygnał do rozpoczęcia meczu FC Kala-Izolacje Toruń vs. Spartanie II Opalenica.

Mimo obiecującego początku w wykonaniu ambitnie grających miejscowych, po trzy punkty sięgnęli goście. W drugim spotkaniu na boisku obejrzeliśmy team z Nowego Tomyśla, który mierzył się z zespołem z Mosiny. Końcowy wynik 3:0 dla świetnie dysponowanych zawodników Flash of Ball nie oddaje do końca przebiegu spotkania, które było wyrównane. - W trzecim spotkaniu na boisko wybiegła pierwsza ekipa gospodarzy, by zmierzyć się z zawodnikami z Kali-Izolacje. Pierwsza połowa była koncertem gry miejscowych, którzy prowadzili 3:0, w drugiej części gry ekipa z Torunia podkręciła tempo a Spartanie się pogubili. Efektem był prawdziwy rollercoaster emocji dla kibiców. Ze stanu 3:0 zrobiło się 3:2, kolejne wyniki na tablicy to 4:2, 4:3, 5:3 i później trzy gole z rzędu dla niezłomnych zawodników Kali-Izolacje dały im zwycięstwo 6:5 - informuje nas Kacper Komin, prezes Spartan Opalenica, koordynator i pomysłodawca ligi. - Kolejne starcie odbyło się pomiędzy UKS Absolwent Siedlec a ZS Mosina. Jak dodaje, oba zespoły zostawiły na boisku dużo zdrowia, walcząc o każdy centymetr boiska. Lepsi okazali się zawodnicy z Siedlca pokonując rywali 4:2.

- Porażka w spotkaniu z Unihokej Team Brójce mocno zmniejszyłaby szanse zespołu Spartanie I na mistrzostwo ligi. W tym meczu niesieni dopingiem kibiców miejscowi triumfowali 3:1 i czekali na wyniki pozostałych spotkań mocno dopingując Flash of Ball Nowy Tomyśl w starciu z FC Kalą-Izolacje Toruń. Zawodnicy z miasta wikliny szybko objęli prowadzenie 4:0, które jednak roztrwonili w drugiej połowie. Decydującą o zwycięstwie bramkę Flash of Ball zdobyli dopiero w końcówce meczu - przekazał.

Floorball Team Kotlin po problemach organizacyjnych w poprzednich kolejkach wydawał się być łatwym rywalem dla UKS Absolwent Siedlec. Nic bardziej mylnego, bo to zawodnicy Kotlina prowadzili niemal cały mecz, bramkę na 2:2 tracąc w ostatniej minucie meczu. Unihokej Team Brójce w swoim drugim występie pokonał drugi zespół gospodarzy. W ostatnim spotkaniu dobrą formę potwierdziła ekipa z Kotlina wygrywając swój pierwszy mecz w sezonie. Mimo walki do ostatniego gwizdka, trzecią porażkę tego dnia odniosł ZS Mosina.

Każda drużyna z pierwszej trójki ligowej tabeli przegrała jeden mecz. Oznacza to, że na końcowe rozstrzygnięcia przyjdzie nam jeszcze poczekać. Szalony pościg prowadzi znajdująca się na czwartym miejscu ekipa Flash of Ball Nowy Tomyśl, z serią pięciu zwycięstw z rzędu. Passę tą postarają się przerwać Spartanie Opalenica w najbliższej kolejce, na którą zapraszamy wszystkich kibiców już 18 marca od godziny 9.15.