Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ukończono brakujący fragment ścieżki rowerowej w Borui Kościelnej

Marta Ginter-Chatała
Marta Ginter-Chatała
Tak teraz wygląda przebudowany fragment brakującej ścieżki rowerowej w Borui Kościelnej.
Tak teraz wygląda przebudowany fragment brakującej ścieżki rowerowej w Borui Kościelnej. Marta Ginter-Chatała
Ścieżka rowerowa wraz z przebudowanym mostem oficjalnie zostanie przekazana władzom miasta 1 października 2023 roku, jednak już teraz można - z mostu i ścieżki - korzystać.

Droga w Borui Kościelnej już przejezdna.

Mieszkańcy Borui Kościelnej doczekali się rozbudowy „mostku” na drodze wojewódzkiej nr 305. Realizacja planów przebudowy starego mostu na nowy przepust rozpoczęły się dokładnie 21 sierpnia 2023 roku. Wtedy to również nastąpiło całkowite zamknięcie fragmentu drogi wojewódzkiej. Według informacji władz, prace remontowe potrwać miały początkowo do 30 września 2023 roku. Jednak udało się to zadanie zrealizować wcześniej.

Jak już poinformowało WZDW, fragment drogi zostanie przekazany władzom miasta 1 października 2023 roku. Wiemy, że wybudowany przepust został już udostępniony użytkownikom ruchu drogowego oraz mieszkańcom Borui Kościelnej.

Urywająca się nagle ścieżka rowerowa stanowiła niebezpieczeństwo w ruchu drogowym dla mieszkańców oraz kierowców. Aby dostać się na drugą część ścieżki rowerowej, piesi oraz rowerzyści musieli korzystać z - dość - wąskiego fragmentu drogi głównej. Znajdowała się ona też na zakręcie - co dodatkowo utrudniało kierowcom widoczność.

Firma Całus – odpowiedzialna za prace remontowe oraz uzupełnienie fragmentu ścieżki prowadzącej przez most poczyniła starania, aby zapewnić komfort i zwiększyć bezpieczeństwo korzystającym z niej uczestnikom ruchu. Dobudowany fragment ścieżki rowerowej jest szeroki, dzięki czemu nie sprawia problemu w dwustronnym, swobodnym poruszaniu się.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto