Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Za nami rozstrzygnięcie 45. Plebiscytu na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej!

OPRAC.:
Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Przedstawiamy najlepszych sportowców z gminy Zbąszyń!
Przedstawiamy najlepszych sportowców z gminy Zbąszyń! Archiwum Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Znamy już rozstrzygnięcia 45. Plebiscytu na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej w roku 2023. Tym razem sportowcy, ich rodziny i bliscy spotkali się w piątek, 23 lutego 2024 roku w Zbąszyńskim Centrum Kultury. Jakie były wyniki?

Niezwykła gala w Zbąszyniu!

Jak informuje Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji okolicznościowe statuetki i dyplomy wręczali zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy, ze starostą i burmistrzem na czele.

Pierwszym wyróżnieniem w tegorocznej edycji była statuetka dla najmłodszego uczestnika plebiscytu, która powędrowała do urodzonego w roku 2013 - Borysa Głódzia. Pomysłodawcami i fundatorami nagrody w tej kategorii są druhowie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Zbąszyniu.

Kolejne wyróżnienie trafiło do rąk Stanisława Chlebowskiego - inicjatora i pomysłodawcy Gminnej Ligi Piłki Nożnej „Orliki”.

Następna nagroda specjalna przypadła propagatorom szachów w kolejnych pokoleniach mieszkańców gminy Zbąszyń. Pamiątkowe statuetki otrzymali Marek Goździewicz i Robert Goździewicz.

Firma WIKOMA Maszyny i Urządzenia Przemysłowe została doceniona i nagrodzona za swój wieloletni wkład w rozwój sportowego życia w Zbąszyniu oraz pomoc w tworzeniu wydarzeń sportowych w naszej gminie. Było to wyróżnienie „MECENAT SPORTU”, a statuetkę z rąk burmistrza Zbąszynia odebrała w imieniu nieobecnego pani Magdalena Kublicka.

Po wyróżnieniach przyszedł czas na zwycięzców głosowania internautów. Tutaj nagrodzeni zostali zdobywcy trzech pierwszych miejsc, którzy zgromadzili największą liczbę oddanych głosów. Łącznie oddano rekordową liczbę 6883 głosów.

Miejsce pierwsze zajęła Nina Bujnowska (piłka siatkowa), miejsce drugie Julia Opic (unihokej), a miejsce trzecie Gabriel Zieliński (piłka nożna).

Ostatnią, ale dla uczestników i ich najbliższych zgromadzonych, najważniejszą częścią było ogłoszenie finałowej dziesiątki wyłonionej spośród zgłoszonych kandydatów. Był to moment szczególnego wyróżnienia dla dziesiątki finalistów za wysiłek włożony w treningi i starty, za poświęcenie się swoim dyscyplinom. Jak ostatecznie uplasowali się laureaci?

  1. Alicja Konieczek, lekkoatletyka
  2. Aneta Konieczek, lekkoatletyka
  3. Julia Opic, unihokej
  4. Zofia Dzięcioł, unihokej
  5. Nina Bujnowska, piłka siatkowa
  6. Michał Szczechowicz, piłka siatkowa
  7. Jakub Borkowski, biegi długodystansowe
  8. Borys Głodź, szachy, biegi
  9. Mikołaj Nowak, żeglarstwo
  10. Gabriel Zieliński, piłka nożna.

Uroczystość prowadziła Justyna Chojnacka, a swoimi występami uświetniły Marta Jachwitz, Zuzanna Matusiak oraz Wiktoria Silska, pod opieką Anny Koteckiej.

Przedstawiamy najlepszych sportowców z gminy Zbąszyń!

Za nami rozstrzygnięcie 45. Plebiscytu na 10 Sportowców Ziem...

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto