MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Światowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych w Opalenicy! Spotkanie uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej!

Amelia Mazurek
Amelia Mazurek
Światowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych świętowany jest w Polsce od 1959 roku. 12 kwietnia, w ramach obchodów tego dnia, odbyło się spotkanie seniorów w Centrum Kultury i Bibliotece w Opalenicy. Uroczystość uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi z Opalenicy.

Uroczystość z ważnym przesłaniem

„Nikt nie jest tak silny, by nie potrzebował pomocy i nikt nie jest tak słaby, by nie mógł pomóc innym” - dokładnie tak brzmiało motto spotkania, jakie odbyło się 12 kwietnia. W Opalenicy, oprócz seniorów i osób z niepełnosprawnościami, pojawili się także zaproszeni goście: Zbigniew Jenek, przewodniczący Zarządu Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Poznania, starosta nowotomyskiAndrzej Wilkoński, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Opalenicy oraz gminy Opalenica, a także przedstawiciele PCPR-u w Nowym Tomyślu, OPS-u w Opalenicy oraz CKiB.

– Celem obchodów jest zarówno kształtowanie świadomości dotyczącej problemów osób z niepełnosprawnościami, jak i walka z wykluczeniem społecznym i dążenie do równouprawnienia. Warto również wspomnieć, że słowo inwalida jest bardzo nielubiane przez społeczność osób z niepełnosprawnościami i często uważane za stwierdzenie dyskryminujące

– podkreślała Sabina Kuderemska,przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarządu Rejonowego w Opalenicy

Dodatkową atrakcją dla zebranych gości był występ uczniów klasy I a ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy. Młodzi artyści zaprezentowali wiersze oraz piosenki dla babć i dziadków, dzięki którym na twarzach zebranych gości pojawiły się szerokie uśmiechy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Johnny Wactor nie żyje. Tragiczna śmierć znanego aktora

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto