Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzcianka. Mają haka na raka FOTO

Opr. red.
Trzcianka. Mają haka na raka. Uczniowie ZSRCKU od kilku lat biorą aktywny udział w ogólnopolskim programie dla młodzieży: „Mam haka na raka”. Tegoroczna, siódma już edycja projektu poświęcona jest profilaktyce chłonniaka.

W pierwszym etapie uczestnicy programu zdobywają wiedzę na temat profilaktyki i leczenia nowotworów. Zdobytą wiedzą dzielą się z jak największą liczbą osób w swoim środowisku.

Drugi etap programu rozpoczyna warsztat kreatywny w Warszawie, na który zapraszane są najbardziej aktywne drużyny. Dzięki udziałowi w sesji wykładów prowadzonych przez specjalistów z dziedzin marketingu i PR uczniowie poznają tajniki tworzenia kampanii społecznych.

Wiedzę zdobytą na warsztacie młodzież wykorzystuje do zaprojektowania kampanii społecznej zachęcającej do korzystania z badań profilaktycznych, a zgłoszone przez nich pomysły biorą udział w konkursie „Znajdź Haka na Raka”. Autorzy najlepszego pomysłu na kampanię, a tym samym zwycięzcy całego programu, są wyłaniani podczas uroczystej Gali Finałowej w Warszawie. Laureaci zdobywają cenne nagrody nie tylko dla siebie, ale również dla swojej szkoły, a ponadto ich pomysł jest opracowany przez agencję reklamową i prezentowany całej Polsce w postaci kampanii społecznej.

W tegorocznej edycji programu biorą udział uczennice z II klasy Technikum Żywienia w Trzciance: Joanna Adamczak, Natalia Bartkowiak, Barbara Rzepa, Zofia Przybył wraz z opiekunem grupy Bogusławem Zboralskim.

Liderka zespołu Zofia Przybył w taki sposób mówi o inicjatywie podjętej w szkole, w ramach akcji „Mam haka na raka”:

„Gdy dowiedziałyśmy się o kolejnej edycji programu, już po chwili wiedziałyśmy, ze jest to doskonałe wyzwanie dla nas. Po zapoznaniu się z regulaminem i przedyskutowaniu problemu, bardzo szybko określiłyśmy , co potrafimy najlepiej zrobić. Natalia okazała się doskonałym organizatorem, zaplanowała całą strategię działania. Basia ma silny dar przekonywania, dlatego zajęła się promocją całej akcji. Joanna doskonale radzi sobie na polu informatyki, dlatego przygotowała ciekawą prezentację multimedialną. Na mnie spoczął obowiązek pozyskania sponsorów. W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie podziękować za wsparcie finansowe sponsorom: władzom Powiatu Nowotomyskiego, Wójtowi Gminy Kuślin, Bankowi Spółdzielczemu w Nowym Tomyślu , panu Krzysztofowi Komorowskiemu.
Dzięki pozyskanym środkom można było wydrukować 250 plakatów, 5000 ulotek i inne materiały promocyjne. Podziękowania należą się przede wszystkim panu Bogusławowi Zboralskiemu, bez jego pomocy, wsparcia i zaangażowania nasze działania nie miałyby takiego kształtu

"

Opracowane przez dziewczęta materiały informacyjne, plakaty i ulotki trafiły do różnych instytucji w powiatach nowotomyskim, poznańskim, szamotulskim, grodziskim.

Ważna była także działalność na terenie szkoły, uczennice zorganizowały konkurs na plakat i hasło promujące tegoroczną kampanię walki z nowotworem chłonniaka. Przygotowały wystawę prezentującą najciekawsze prace konkursowe. Przeprowadziły prelekcje na temat walki z tym groźnym nowotworem. Przygotowały program spotkania poświęconego całej akcji.

Dzięki podjętym inicjatywom dziewczyny udowodniły ,że warto angażować się w działania mające na celu profilaktykę i zapobieganie nowotworom. Tylko w ten sposób można zmienić nastawienie Polaków wobec chorób nowotworowych, można też sprawić, że zamiast uciekać lub nie dostrzegać problemu, zacznie się zapobiegać chorobom przez odpowiednią profilaktykę.

Trzcianka. Mają haka na raka - zobacz zdjęcia!

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto