Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W nowotomyskiej filii ANS odbyło się spotkanie interesariuszy zewnętrznych oraz instytucji pomocy społecznej z powiatu nowotomyskiego

OPRAC.:
Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Wszyscy uczestnicy podkreślali konieczność osobistych kontaktów, które zawsze są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.
Wszyscy uczestnicy podkreślali konieczność osobistych kontaktów, które zawsze są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Archiwum ANS
We wtorek, 5 grudnia w Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I - na Wydziale Nauk Społecznych i Medycznych w Nowym Tomyślu zorganizowane zostało spotkanie interesariuszy zewnętrznych oraz spotkanie instytucji pomocy społecznej z powiatu nowotomyskiego. W ANSM pojawili się samorządowcy oraz specjaliści od pomocy społecznej z gmin tworzących powiat nowotomyski.

Spotkanie interesariuszy zewnętrznych i instytucji pomocy społecznej z powiatu nowotomyskiego

Jak wyjaśniają władze uczelni tematem spotkania, w którym wzięli udział wójtowie i burmistrzowie oraz szefowie i specjaliści z jednostek organizacyjnych samorządów lokalnych i pomocy społecznej, było m.in. omówienie i zaopiniowanie planów i programów studiów i studiów podyplomowych w ANSM w Nowym Tomyślu.

- Wkład samorządu lokalnego w stałe podwyższanie poziomu kształcenia w naszej placówce edukacyjnej jest bardzo ważny. Uwagi i spostrzeżenia interesariuszy zewnętrznych są dla nas cenne

- mówi Dominik Handzewniak, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Medycznych ANSM w Nowym Tomyślu. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia spotkanie miało również na celu rozszerzenie i zacieśnienie współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu z ośrodkami pomocy społecznej z gmin powiatu oraz z akademią.

- Przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej gmin i powiatu spotkali się celem omówienia realizacji zadań w 2024 r.

– relacjonuje Łukasz Nyczkowski dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu.

Podsumowano współpracę...

- Podsumowaliśmy dotychczasową współpracę na rzecz mieszkańców powiatu, w tym zwłaszcza w zakresie pieczy zastępczej, niepełnosprawności i interwencji kryzysowej. Te ważne społecznie tematy wymagają z pewnością tak owocnych spotkań jak to ostatnie

- tłumaczą władze akademii. Warto wspomnieć, że spotkania interesariuszy zewnętrznych – na Wydziale Nauk Społecznych i Medycznych ANS w Nowym Tomyślu wcześniej odbywały się już kilkakrotnie. Tradycję osobistych kontaktów i spotkań w ANS zakłóciła nieco pandemia. Wszyscy uczestnicy podkreślali konieczność osobistych kontaktów, które zawsze są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto