Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mateusz Janowiak - kandydat na wójta gminy Miedzichowo

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Archiwum prywatne kandydata
W związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi, do kandydatów, którzy będą ubiegać się o urzędy wójtów i burmistrzów w gminach powiatu nowotomyskiego, przesłaliśmy kwestionariusze, na podstawie których prezentujemy czytelnikom ich sylwetki.

O urząd wójta gminy Miedzichowo ubiega się Mateusz Janowiak. Kandydat jest magistrem socjologii. Studiował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dodatkowo ukończył również studia podyplomowe z rolnictwa w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Pracował m.in. 12 lat na stanowiskach kierowniczych (media, współpraca międzynarodowa, produkcja przemysłowa, marketing i konsulting). Jak sam zaznacza ma bogate doświadczenie w prowadzeniu projektów biznesowych.

Jakie są jego najważniejsze założenia na nadchodzącą kadencję?

- Moim priorytetem jest 10-letni plan na remonty i budowę nowych dróg w gminie Miedzichowo, rozwój gminy oparty na innowacjach i sprawdzonych doświadczeniach z Polski i ze świata, pozyskiwanie jak największej ilości funduszy zewnętrznych, planowanie inwestycji i projektów gminnych w oparciu o potrzeby mieszkańców. Ważna jest dla mnie przejrzysta i docierająca do wszystkich informacja o planowanych projektach oraz prowadzenie szerokich konsultacji społecznych, a także przeprowadzenie wnikliwej i merytorycznej analizy gminy. Planowanie rozwoju i inwestycji chcemy oprzeć o konkretne, wiarygodne dane

- mówi.

Ponadto M. Janowiak zamierza skupić się na gminie, jako miejscu przyjaznym i hojnym dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo ważne są dla niego inwestycje w ramach wsparcia i aktywizacji młodych mam, a także rozwój nowoczesnych i innowacyjnych usług edukacyjnych (m.in. przedszkole i szkoła leśna). Gmina, według kandydata, powinna wspierać i szanować seniorów, czego dowodem ma być utworzenie Honorowej Rady Gminy Miedzichowo złożonej z najstarszych mieszkańców.

- Ważne są dla mnie aktywne i otwarte świetlice wiejskie, wifi w każdej świetlicy wiejskiej, współpraca z sąsiednimi gminami, inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodną, a także wsparcie dla małych producentów rolnych i sprzedaży lokalnych produktów

- podkreśla.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto