Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Zespole Szkół nr 2 odbędzie się wspaniała akcja - "#Komórkomania"! "Zostań świętym Mikołaj i podaruj komuś życie"!

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Archiwum organizatorów/ Dominika Kapałka
W Zespole Szkół nr 2 im dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu odbędzie się wspaniała akcja - "#Komórkomania"! "Zostań świętym Mikołaj i podaruj komuś życie"! - zachęcają uczniowie. Co trzeba zrobić? Sprawdź!

Fundacja DKMS. Czym się zajmuje?

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego. Misją fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Obecnie we wszystkich ośrodkach dawców szpiku w Polsce jest zarejestrowanych 2 160 563 dawców. W Polsce co 40 minut stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi. Na nowotwory hematologiczne chorują osoby w każdym wieku, w tym dzieci i osoby młode.

"#Komórkomania". Co to za akcja i co ma na celu?

Jak informują organizatorzy w "#Komórkomanii" z pomocą nauczycieli i uczniów edukuje się społeczność szkolną z zakresu dawstwa szpiku.

- Specjalnie przygotowane prezentacje i scenariusze lekcji świetnie sprawdzają się podczas nauczania. Uczniowie przyswajają wiedzę o dawstwie szpiku podaną w przyjaznej formie, a pełnoletnie osoby mogą dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku

- podkreślają pomysłodawcy. Warto dodać, że już ponad 500 osób zarejestrowanych podczas "#Komórkomani" zostało dawcami faktycznymi.

W Zespole Szkół nr 2 - po raz trzeci!

Jak informują władze Zespołu Szkół nr 2 im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu "#Komórkomania" w ich szkole odbędzie się po raz trzeci! Pomysłodawcą całej akcji jest Olena Jankowiak - nauczycielka języka angielskiego, jest również głównym koordynatorem.

- Co roku w naszej szkole organizujmy event, w którym to Ty możesz zostać dawcą szpiku. A jak to w ogóle działa? rejestrację zaczynamy od wypełnienia odpowiedniego formularza. Następnie otrzymujemy koperty, w których znajdują się patyczki do pobrania próbki i formularz. Gotową próbkę oraz wypełniony formularz przekazujecie nam, a my odsyłamy to do bazy. Zapraszamy do Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu na Osiedlu Północ już w środę, 6 grudnia od godziny 8:00 do 17:00. Zostań świętym Mikołajem i podaruj komuś nowe, lepsze życie

- zachęcają zaangażowani w akcje uczniowie.

To wspaniała akcja, dzięki której, co roku o kilka osób z naszego terenu, powiększa się baza dawców szpiku w Polsce. Każda osoba ma ogromne znaczenie, także bardzo dziękujemy naszym młodym ludziom, za tak niecodzienne wydarzenie, zaangażowanie i oddanie temu przedsięwzięciu! Zachęcamy również każdego z Państwa, do wzięcia w niej udziału!

Sami zobaczcie, że to nic strasznego!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto