Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Tomyśl: Siedemnasta edycja Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych K@SSK 2022!

OPRAC.:
Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Archiwum Szkoły Podstawowej nr 3
W dniach 22 – 23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu zorganizowano siedemnastą edycję Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych K@SSK 2022. W ubiegłym roku, z powodu pandemii konferencja odbyła się w formie online. W tym roku, ku radości uczestników i partnerów udało się ją przeprowadzić w formule stacjonarnej.

Jak informuje dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 podobnie jak przed rokiem, połączono siły z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie i przeprowadzono wspólne przedsięwzięcie pod nazwą K@SSK & Mrozy. Edycja wielkopolska odbyła się właśnie w "trójce", a edycja mazowiecka już za miesiąc odbędzie się w Warszawie. Już trzeci rok z rzędu partnerem organizacyjnym jest dobrze znana na rynku edukacyjnym firma Prodata.

Konferencja przebiegała pod patronatem wielkopolskiego kuratora oświaty Roberta Gawła, starosty nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego, burmistrza Nowego Tomyśla dr. Włodzimierza Hibnera oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

- Na XVII KASSK przybyło wielu wybitnych przedstawicieli świata nauki, oświaty i biznesu. Konferencja rozpoczęła się w piątek - 22 kwietnia o godz. 10:00 w Hali Widowiskowo – Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Powierzchnię hali zaadoptowaliśmy na ogromną przestrzeń kateringowo – wystawienniczą, a małą salę na salę plenarną. Gości powitał organizator, dyrektor szkoły Dariusz Stachecki. Symbolicznego otwarcia wraz z dyrektorem szkoły dokonał dr Włodzimierz Hibner - burmistrz Nowego Tomyśla

- wyjaśnia szefostwo nowotomyskiej szkoły.

Zadaniem K@SSK było przekonanie, że edukacja cyfrowa zwiększa efektywność procesów edukacyjnych, pozwala rozwinąć kluczowe umiejętności w tym społeczne, wpływa na kreatywność dzieci i młodzieży. Praca w cyfrowym środowisku kształcenia pozwala nauczyć dzieci i młodzież współpracy w grupie, odpowiedzialności, planowania i twórczego podejścia do własnego rozwoju. Konferencję zainaugurował prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Morbitzer wykładem „Współczesna i przyszła edukacja wobec wyzwań epoki antropocenu”.

- Profesor w niezwykle barwny sposób pobudzał słuchaczy do refleksji, w jaki sposób edukacja może wpłynąć na wyzwania związane ze zmianą klimatu i konsumpcyjnymi postawami życiowymi. Kolejny wykład to „W poszukiwaniu korzeni (sukcesów) współczesnej polskiej informatyki – spojrzenie osobiste” przekazał wybitny informatyk, ojciec sukcesów polskiej informatyki na świecie - prof. dr hab. Krzysztof Diks, z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego

- relacjonuje dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Dariusz Stachecki.

Pierwszy dzień K@SSK zakończyły dwie sesje warsztatowe, które dostarczyły uczestnikom ogromu wrażeń i były źródłem wielu twórczych inspiracji. Z niezwykle bogatej oferty warsztatowej skorzystało prawie 180 uczestników konferencji. Natomiast drugi dzień konferencji rozpoczął się o godzinie 10:00. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w 4 sesjach warsztatowych. W każdej sesji do swojej dyspozycji mieli aż 11 propozycji. Różnorodna tematyka warsztatów i wysoki poziom merytoryczny sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie. Ostatnią część konferencji stanowił blok wykładowy, w którym Dariusz Stachecki wystąpił z prelekcją na temat cyfrowej transformacji szkół, a Maciej Tyran i Sylwester Chojnacki omówili niezwykle ważny problem sieci bezprzewodowych w placówkach oświatowych, określając cechy dobrze zaprojektowanego środowiska sieciowo – dostępowego.

- Przygotowaliśmy 66 atrakcyjnych warsztatów, prawie 30 wystaw i ekspozycji, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem uczestników. Demonstrowaliśmy najnowocześniejsze rozwiązania wspomagające proces kształcenia, angażujące metody pracy, sposoby na tworzenie projektów edukacyjnych, możliwości różnego typu robotów począwszy od atrakcyjnych Dash&Doth, rozwiązaniach VR, druku 3D, multimedialnych studiów rejestracji i montażu materiałów cyfrowych, przez konstrukcje i rozwiązania STEAM z klocków LEGO, modułów MODI, zestawów BeCreo, aż na instrumentach pomiarowych, monitorach dotykowych i ergonomicznych meblach szkolnych skończywszy. Świetnie przygotowane stoiska naszych partnerów przyciągały tłumy zwiedzających

- wyjaśnia D. Stachecki.

Nowy Tomyśl: Siedemnasta edycja Konferencji Administratorów ...

Zobacz także

Zobacz także:

Prace nad realizacją tej inwestycji mają potrwać do końca maja 2022 roku!

Niedługo mieszkańcy będą się cieszyć z nowej ścieżki rowerow...

Bolewice: Awionetka musiała awaryjnie lądować z powodu braku...

"Back to Nature VIII" - czyli Poznańskie Alternatywne Targi ...

W gminie Kuślin odbył się tak fantastyczny Rajd Młodzieżowyc...

Majówka 2023 za pasem. Odwiedź nasz urokliwy Park Feliksa!

Majówka 2023 za pasem. Zaplanuj weekend i sprawdź, jakie nie...

Mini bus zakupiony na cele komunikacji miejskiej w Nowym Tomyślu

Nowy Tomyśl: PU ZGM szuka pracownika na stanowisko kierowcy ...

Budowa przedszkola w Glinnie - zdjęcia z 20 kwietnia 2022 roku

Gmina Nowy Tomyśl: Trwa budowa przedszkola w Glinnie. Na jak...

Gmina Opalenica: "Siwki" po raz pierwszy przeszły ulicami Łęczyc!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto